Başkentgaz nereye taşınıyor?

1930’lardan kalma Maltepe Havagazı Fabrikası’nın bulunduğu alanda kiracı olarak faaliyet gösteren Başkentgaz, işletme ve operasyonel giderlerini minimize etmek ve tüketicilere daha sağlıklı bir hizmet verebilmek için Genel Müdürlük hizmet binasını taşımaya hazırlanıyor.  

Özelleştirme sürecinde olan ve Türkiye’nin ikinci büyük doğal gaz dağıtım şirketi konumunda bulunan Başkentgaz, yeni bina arayışında. Enerjitime.com’un üst düzey bir enerji bürokratından edindiği bilgiye göre, EGO’ya ait eski havagazı fabrikasında kiracı konumunda bulunan Başkentgaz, işletme ve operasyonel giderlerini minimize etmek ve tüketicilere daha sağlıklı bir hizmet bunabilmek amacıyla başka bir binaya taşınacak.

Yine Maltepe civarındaki binalara bakılıyor

Yeni bina arayışı konusunda Başkentgaz Yönetiminin çalışmalara hız verdiğini belirten yetkili, “Başkertgaz uzun zamandır Maltepe’de faaliyet gösteriyor. Taşınmak için yine Maltepe civarındaki binalara bakılıyor. Son olarak Maltepe’deki Tapu Kadastro Müdürlüğü’nün binasına bakıldı. Tabii ki alternatifler de değerlendiriliyor” şeklinde konuştu.

EGO ile Büyükşehir Belediyesi’ne ayrı ayrı kira veriliyor 

Başkentgaz’ın, EGO’ya ödediği kiranın yüksek olduğuna dikkat çeken yetkili, “Hizmet binasının bazı bölümleri kullanılmadığı halde yüksek bir kira veriliyor. Maltepe Abone Merkezinin faaliyet gösterdiği yer için de Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ayrıca kira veriliyor” dedi.

Başkentgaz, dağınık görüntüden kurtulacak

Farklı birimlerin farklı binalarda hizmet vermesinin problem yarattığını ifade eden yetkili, “Dolyısıyla vatandaşlar da farklı işlemler için adeta binalar arasında mekik dokumak zorunda kalıyor. Taşınma işlemi gerçekleştirildiğinde hem birimler arasındaki bu dağınık görüntüden kurtulunacak hem operasyonel giderler minimuma çekilecek hem de hizmet kalitesi arttırılmış olacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir